سه شنبه ٠٩ آذر ١٤٠٠
 


  چاپ        ارسال به دوست

ویروس کرونا تا چه زمانی با ما خواهد بود؟

دکتر پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: کرونا سال‌ها با ما خواهد بود باید خودمان را با آن وفق دهیم یعنی هم واکسن بزنیم و هم نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

در حال حاضر 3 الی 4 عدد دارو وجود دارد که مورد استفاده قرار میگیرد و در فازهای آخر تحقیقاتی هستند که فاز تحقیقاتی یکی از آنها به پایان رسیده و برای دریافت مجوز بالینی به سازمان غذا و داروی آمریکا ارسال شده که البته  دسترسی به آن در طولانی مدت ممکن خواهد بود.

در حال حاضر چیزی که بیشتر از همه کمک کننده است زدن واکسن ,رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.زیرا ویروس کرونا ویروس محو شدنی نیست برخلاف بسیاری از ویروس ها ممکن است تا سالیان سال با ما باشد و باید خودمان را با آن وقف دهیم و به صورت چند وجهی با آن مبارزه کنیم.

دکتر طبرسی خاطر نشان کرد : خوشبختانه فلا سویه جدید کرونا در راه نیست و اکثریت قریب به اتفاق در اکثر نقاط جهان گونه دلتا قالب شده است که این را هم میتوان تهدید و هم فرصت در نظر گرفت.

متاسفانه در رابطه با گونه دلتا میتوان گفت کسانی که تابحال کرونا نگرفته اند ویروس دلتا در بدن آنها شدیدتر خواهد بود. از طرفی عوارض و قدرت سرایت دلتا بالاست  و همین امر باعث شده که بقیه گونه ها را سرکوب کند واز طرف دیگر خوشبختانه چون ما اوج را در گونه دلتا گذرانده ایم اگر بتوانیم واکسیناسیون را گسترش دهیم در واقع مهار خوبی از ویروس را خواهیم داشت.


٠٨:٥٥ - يکشنبه ٢٥ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٩٠٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٩خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved   Powered By NRITLD IT Department