جمعه ٠١ بهمن ١٤٠٠
 


  چاپ        ارسال به دوست

«اومیکرون»

کرونای «اومیکرون» سویه جدید کرونا

سازمان بهداشت جهانی (WHO) نوع جدیدی از ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده را به عنوان "نوع نگران‌کننده" ویروس کرونا طبقه‌بندی کرد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز گذشته نوع B.1.1.529 کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده را به عنوان "نوع نگران‌کننده" ویروس کرونا طبقه‌بندی و اعلام کرد که ممکن است این سویه جدید، سریع‌تر از سایر گونه‌ها گسترش یابد.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت پس از برگزاری نشستی غیرعلنی در روز جمعه برای بررسی اطلاعات دریافتی درباره سویه جدید کشف شده ویروس کرونا در آفریقای جنوبی، این ویروس جهش یافته را «اومیکرون» (Omicron) نام‌گذاری کردند.

طبق اعلام این سازمان، این نوع ویروس کرونا دارای تعداد زیادی جهش است که برخی از آنها نگران‌کننده هستند. شواهد اولیه، حاکی از خطر بالای عفونت است و تغییرات زیان‌باری در اپیدمیولوژی کرونا روی داده است. با این وجود کارشناسان اعلام کردند که تست‌های پی‌سی‌آر همچنان قادر هستند این سویه جدید را شناسایی کنند.

آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که هنوز برای اظهار نظر درباره میزان اثربخشی واکسن‌های ضدکرونا در برابر سویه جدید کشف شده در آفریقای جنوبی خیلی زود است.


١٠:١٩ - شنبه ٦ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ١١٠٥٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved   Powered By NRITLD IT Department